Miks ma ei lase inimestel rahulikult reisil käia?
Olgu see seotud puhkuse või tööga, on mul alati soovitus jätkata järjepidevuse tagamiseks ja kogemuste saamiseks kohtumistega. Antud juhul siis video vahendusel.
No vaata seda imelist roosat kaarti, kus iga tähistatud asukoht näitab minu ja mentii suurepärast koostööd! Me oleme vajadusel leidnud uue kohtumise aja lähtuvalt ajavööndist, mentii otsinud sihtkohas sobiva koha trenni tegemiseks ja koos arutanud videokohtumise ajal olulisi detaile täpselt nagu näost-näkku kohtudes.
Reisil olles on oluline tagada järjepidevus ja saada uusi kogemusi
Justnimelt järjepidevus, liikudes kasvõi mikrosammudega eesmärgi poole, on oluline. Inimene on aga suurepärane edasilükkaja.
Kujutame ette, et kaalulangetajal pole mind mentorina kõrval. Ta pingutab kaks nädalat või heal juhul kaks kuud ja läheb siis reisile. Targemaid valikuid ta seal üldjuhul ei tee, hoopis vastupidi.
Reisilt tulles on ta mitu kilo raskem. See tähendab kaotanud eelneva edu. Kui suur on tal motivatsioon reisilt tagasi tulles uuesti pihta hakata? Olen kuulnud palju lauseid “Enne pingutasin ja läks jälle käest, nii ma siis jälle mitu aastat ei teinud midagi!”.
Kui ma olen mentorina kõrval, siis inimene teab, et ootan teda tagasi reisilt tulles. Ning kui ta ka ei ole reisil olles videokohtumisi teinud kogemuste omandamiseks (neid on muidugi vaid üksikud), siis saame jätkata sealt, kus pooleli jäime.
Häda on aga selles, et vahepeal ei õppinud ta tasakaalus elustiiliks vajalike tegevuste elluviimist, hoopis vastupidi – õppis trenne vahele jätma. See aga tähendab, et kunagi tulevikus üksi jäädes on ta hapram iseseisvalt hakkama saamiseks.
Kuna mul on kuupõhine tasu, siis see nagunii ei muutu. Kes valib variandi, et ta ei soovi tagada järjepidevust ja saada kogemusi tasakaalus elustiili juurutamiseks, siis ma aktsepteerin seda ka.
Tuletan meelde, et motivatsiooniteooria järgi on oluline autonoomsus, kompetentsus ja sotsiaalne seotus. Autonoomsuse vastand on survestamine, mistõttu ma ei survesta, vaid selgitan.
Lõplik valik on inimesel endal. Kes valib, et ei soovi reisil olles videokohtumist pidada, sellega teeme tunnid kas siis enne või pärast reisi. Kasu jääb mentiil endal saamata.
New-Yorkist Uus-Meremaani, Roomast Peruuni on minu nõustamiste ampluaa
Ühel hetkel, kui kaardile hakkas tekkima rohkem asukohti, muutus minu kui nõustaja jaoks olukord palju põnevamaks!
Kes kogub ise reisisihtkohti, kes läbi oma mentiide! Nagu näha, on sel kenal roosal kaardil päris palju tühje kohti, kus veel keegi pole videonõustamist kogenud.
Nii et on veel minna! Kedagi on vaja saata Nigeeriasse, keegi Kanadasse, keegi Brasiiliasse, keegi Austraaliasse. Venemaa võib muidugi tühjaks jääda ka. Karistuseks!
🥇Lauri (USA, Holland, Tai, Uus-Meremaa, Costa Rica, Hispaania, Montenegro, Itaalia, Läti)
🥈Kadri (USA, Holland, Peruu, Sloveenia)
🥉Tiia (Austria, Bulgaaria)
🥉Janne (Norra, Hispaania)
Sandra (Mauritius)
Ivar (India)
Mari-Ann (USA)
Kaili (Türgi)
Hendrik (Türgi)
Eneli (Hispaania)
Anne (Hispaania)
Piret (Austria)
Margit (Saksamaa)
Meelis (Itaalia)
Nele (Itaalia)
Martha (Horvaatia)
Anželika (Slovakkia)
Eerik (Soome)
Anni (Rootsi)
Toomas (Norra)
Need pole muidugi ainsad kohad, kuhu minu mentiid on reisinud, vaid kohad, kus ma olen neid nõustanud video teel.
Keskmiselt saadakse vaid üks õppetund reisil käies
Esimeses otsas on suures reisijad, aga enamus teevad koostööperioodil läbi vaid ühe reisi. Ei, see pole võistlus, vaid võimalus!
Võimalus saada uusi kogemusi. See on ka põhjus, miks ma alati rõhutan “Kasutage seda võimalust!”
Lihtsam on kohtuda turvalises tuttavas keskkonnas. Aga hoopis keerulisem on leida lahendusi kohas, mis on täiesti uus.
Aga tasakaalus elustiil tähendabki seda, et leitakse lahendusi. Ja see kõik ei peagi olema mugav! Vastupidi – kuidas ebamugavas olukorras järjepidevust säilitada?
Kuidas mahutada keha eest hoolitsemine reisiplaanidesse?
Mida teha, kui välja valitud jõusaal on tegelikkuses suletud?
Kas sobivad riided ja jalanõud said üldse kaasa?
Milline videokohtumise platvorm töötab kõige paremini?
Kas keldrikorrusel olevas jõusaalis üldse on wifi?
Mida teha, kui näljased moskiitod on võtnud üle hotelli jõusaali?
jne
Nagu näha on üldisemaid takistusi kui ka väga spetsiifilisi, mille peale varem lihtsalt ei olegi tulnud. Ma võiksin muidugi kirjutada mitu lehekülge väiksematest ja suurematest takistustest, mis on inimestel ette tulnud reisil trenni planeerides või tehes.
Enamus on öelnud samas, et nad oleksid selle ära jätnud, kui meil poleks kohtumist kokku lepitud. Kohtumist, mis kuulub nagunii tasumisele, kui 24 tundi ette teatades uut aega ei leia.
Mida inimene õpib, kui ta jätab ära planeeritud keha eest hoolitsemise, treeningu? Ta õpib tühistama kokkuleppeid endaga. Kui see muutub mustriks, ongi inimene lõksus oma enda mõtetes.
Aga mida inimesed saavad lahendusi otsides? Uusi kogemusi ja näiteid, kuidas on võimalik takistustest üle saada.
Sest kuigi kodus olles on järjepidevust hoida oluliselt lihtsam, siis kõikidel tekib kõikvõimalikke takistusi. Edukad on need, kes märkavad takistust ja otsivad lahendusi. Ka siis, kui see kohe ei õnnestu.
Ja kui reisil olles, uues keskkonnas on takistuste märkamine ja lahenduste leidmine veel keerulisem, siis kodus pisut mugavamas keskkonnas on selle võrra lihtsam.
Talis Tobreluts