Aus ülestunnistus: mille eest personaaltreener palka saab!
Vaatad hinnakirja, näed numbreid ja peas plahvatab “Nelikend viis eurot ÜHE trenni eest, lolliks läinud peast või?! Ja ma pean mitu korda veel trennis käima ju või midagi”. Kalkuleerid juba kiirelt, mida muud sa selle raha eest saaksid?! 45 Mäki juustuburgsi näiteks!
Tuleb tuttav ette? Ma väga loodan, et mitte. Aga kui tuleb või tahad muul põhjusel teada, mida selle raha eest saad ja kuidas hind kujuneb, siis loe julgelt edasi! Ma räägin sulle. Ausalt.
Motiveerimine
Motivatsioonipuudus ja laiskus on liikumisharrastuste uuringus top 3 põhjus, miks loobutakse regulaarselt trennis käimisest.
Tõsi, treenerina ei saa ma motivatsiooni tekitada. Sul endal peab olema tahe! Küll aga on mul oskus aidata sul üles otsida sinu motivatsioonid, olgu need sisemised või välised
Näiteks kaalu langetamine, enesetunde parandamine, suurem energialaeng, rahulolu peegelpildiga, stressi minimeerimine, haigusteriski vähendamine, siis mina saan juhtida sind selle eesmärgi suunas!
Toetus
Üks minu sõber. Just nii nimetan ma nimetan neid, kes käivad mul trennis püsivalt, sest ma tunnen teda juba väga hästi – tema töö- ja elukorraldust, perekonda, lähedasi, olen kursis tema libastumisega, kassi ja koerte nimedega.
Mul aga on oluline seda kõike teada, sest stress, tahtejõud, motivatsioon, mõtlemine, keskkond, väärtused mõjutavad harjumuste muutmist.
Aga tagasi sõbra juurde. Ta tunneb end palju paremini, magab taas hästi ja on kaotanud juba pea pool üleliigsetest kilodest ja on sisemiselt motiveeritud trennis käima, aga tema mees solvas teda rängalt. Ütles, et naine ei võta kunagi alla, kindlasti ebaõnnestub jne. Väline motivatsioon sai suure löögi.
Arva ära, kelle poole see naine pöördus? Ikka selle inimese poole, keda ka tema peab sõbraks, kes raskel hetkel toetab ja keda ta usaldab. Siis, kui keegi teeb haiget, kui tekivad ebatervislikud isud, kui on raske. Ta pöördus minu kui personaaltreeneri poole.
Aeg
Minul jätkub suhtlus oma sõpradega ka pärast 1-tunnist trenni. Vastan kõikvõimalikele asjakohastele küsimustele ja toetan, toetan, toetan.
See on ka põhjus, miks mind huvitavad pikka aega kestvad sõbrad, sest kui ma näen inimest vaid 1 korra, siis ei saa sellest kasu kumbki osapool. Ma lihtsalt ei tunne inimest nii hästi, pealegi ei näe ka tulemust.
Ma soovin väga tulemust näha, sest see on kompliment ka mulle endale. Ühe trenniga on võimalik korrigeerida juba kogenud treenija tehnilist sooritust ja anda kiireid näpunäiteid, aga ei midagi enamat. Tulemuse nägemiseks on vaja aega ja seda ma investeerin väga palju!
Personaalsus
Nagu nimigi ütleb, eks! Mina personaaltreenerina kaardistan esmalt sinu rühi, liikuvuse, eelmised vigastused, motivatsiooni ning sean koos sinuga eesmärgi.
Seejärel õpetan selgeks sulle sobivad harjutused nii, et sa end ei vigastaks ja võtaksid trennist välja maksimumi, mitte ei raiskaks aega.
Ning alles siis koostan sulle treeningkava, et saaksid iseseisvalt treenima asuda. Mulle on kirjutatud, et ma teeksin treeningkava ilma inimest nägemata stiilis “Tsau, kuule, mu naine elab Haapsalus ja tahaks teha treeningkavaga üllatada, teed ära v?”.
Lihtne oleks selliselt asju ajades raha teenida ja paljud seda ka teevad, aga ma ei tee ühtegi treeningkava enne, kui inimene oskab jõuharjutusi ka iseseisvalt sooritada. Üldjuhul kulub selleks 3-5 kohtumist.
Otseloomulikult peab treeningkavasse lisama ka inimesele sobivaid aktiivseid tegevusi nagu jalutamine, jooksmine, ujumine. Ning, kui vähegi võimalus, annan juurde ka üldised toitumissoovitused, mis baseeruvad peamiselt oma kogemusel ja www.toitumine.ee infol.
Ja nii juhin sind sinu unistuste keha suunas!
Teadmised
Personaaltreeneril on üldjuhul kehakultuuri diplom, läbitud koolitus või saadud kutse. Mina olen läbinud põhjaliku ja äärmiselt intensiivse 5-kuulise personaaltreenerite FAF Eesti koolitusprogrammi, mis oli pingelisem kui magistriõpingud. Aga väga hariv ja vajalik!
Lisaks on mul psühholoogia kõrgharidus, mis annab mulle eelise tegeleda inimeste motivatsiooniküsimustega.
Võin öelda, et eelmainitud koolitusprogramm maksis tuhandeid eurosid, lisaks õppimisele investeeritud aeg ja muidugi pidev enese täiendamine – loen iga nädal mitmeid teadusartikleid ja kasutan saadud teadmisi nii personaaltrenni andes kui ka siia kodulehele sisu kirjutades.
Olen endasse väga palju investeerinud ja investeerin ka edaspidi, et ma saaksin aidata sul tulemusi saavutada.
Kõik teadmised ja kogemused on tegelikult hindamatu väärtusega, mida ei saagi rahasse ümber arvestada.
Kasu
Rustadeni, Haakstadi, Pauleseni ja Bo läbiviidud uuringus vaadeldi 12 nädala jooksul pea 100 ülekaalulist ja rasvunud naist. Ühed hakkasid tegema jõutrenni koos personaaltreeneriga, teised läksid BodyPumpi, mis on tuntud rühmatrenn, kolmandad tegid iseseisvalt jõutrenni ja neljandad ei teinud üldse trenni.
Uuringutulemusena selgus, et BodyPumpi trennid ei suurendanud lihasjõudu võrreldes teiste gruppidega, aga personaaltreeneriga läbiviidud trennid suurendasid kõige rohkem lihasjõudu.
Lihasjõudu on vaja mistahes tegevuseks – poekottide tassimiseks, beebi süleshoidmiseks, diivani liigutamiseks. Niisamuti annab suurem lihasjõud võimaluse teha suuremate raskustega jõutrenni ning see omakorda aitab kaasa lihasmassi suurenemisele, mille tõttu väheneb rasvamass – see on eesmärk, mille poole paljud peaksid püüdlema. Sest mis kasu on meil üleliigsest rasvamassist?!
Nii ja nüüd tuleme tagasi hinna juurde. Kui hammas valutab, lähed arsti juurde ja lased selle korda teha. Maksku, mis maksab! Sest hambavalu tekitab väga halba enesetunnet.
Ka vormist väljas keha tekitab halba enesetunnet. Ja et saaks sellest võimalikult lihtsalt ja tulemuslikult lahti, on vaja pöörduda eksperdi poole.
Mul käib juba väga pikalt trennis elukutseline koristaja. Võid ette kujutada, kui palju või vähe ta teenib, aga tal on väga tugev motivatsioon saada elu parimasse vormi! See näide illustreerib, et kui väga tahta, on kõik võimalik! Ja ma ei lase tal oma edusamme ära unustada! Ka siis, kui on raske. 🙂
Võta minuga ühendust alloleva vormi kaudu. 🙂
Talis Tobreluts